O nás

Vlado Ceniga, milovník prírody a horských športov, otvoril už v roku 1997 outdoorovú predajňu AHOJ v prírode. S nadšením v nej uplatňoval svoje dlhoročné skúsenosti horolezca, skialpinistu a cestovateľa. Predajňa sa rozrastala, rozširoval sa sortiment, rástol počet zákazníkov a etablovala sa na jednu z popredných outdoorových predajní v Bratislave. Postupom času Vladov obchod dostal ponuku od najväčšej outdoorovej siete predajní v Česku, ktorá sa rozširovala sa aj na Slovensko. V roku 2007 AHOJ v prírode vstúpil do tejto siete a premenoval na HUDY Sport.

Posledné roky zaznamenávame obrovský záujem medzi nehorolezcami o skialpinizmus a horský beh. Do nášho týmu pribudol Maroš Rybár, horolezec, skialpinista a ultrabežec. Pôsobil a pôsobí v Tatrách, Alpách, v Dolomitoch, na Pamíri, na Kaukaze, v Strednej Amerike a Nórsku. Je zakladateľom bežeckého klubu v Slovenskom Atletickom zväze - výchova mládeže a Behu na Borišov vo Veľkej Fatre. Venuje sa ultra behom, ako trail Nízke Tatry, Veľká Fatra, Alpy. Beh do schodov - seriál Majstrovstvá sveta. Je inštruktor zjazdového a bežeckého lyžovania. Dohodli sme sa, že jeho nesmierne skúsenosti využijeme pri poradenstve a predaji skialpinistickej a bežeckej výstroje v e-shope a aj kamennej predajni HoreDole, ktorá práve vznikla pre tento účel. Vytvorili sme vyslovene špecializovaný obchod, kde je tím, ktorý poradí, vysvetlí a predá výstroj horským športovcom od pretekára až po rekreačného skialpinistu, či bežca.

Pre túto myšlienku sa nám podarilo angažovať ambasádorov:

Danka Ivanovova - horolezkyňa, skialpinistka, bežkyňa do kopca. Napriek mladému veku dosiahla niekoľko pozoruhodných výkonov: 

1.miesto v Slovenskom maratóne ľadového lezenia 2017 
1.miesto v ženskej kategorii v Ultramaratone lezenia na umelej stena K2 2017 
Rýchly zimný sólo prechod hrebeňa Západných Tatier 2017 
Rýchly zimný non-stop prechod hrebeňa Západných Tatier 2018. 42km, 5500 výškových metrov, 33h 
2.miesto v elite kategorii World quadrathlon championship Týn nad Vltavou 2016 prelez južnej steny Dachsteinu - Steinerweg V+ 2018 
Koruna Tatier - pokus o letný prechod slovenských hôr, okruh: Západné, Vysoké, Belianske Tatry, Choč, Fatra, Nízke tatryNaše značky

                                                                   
    
 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info